Ezt mutasd meg az ismerőseidnek, ha introvertált vagy

giphy

Megspórolhatsz egy csomó magyarázkodást a megosztással.

1. „Nem vagyok félénk!”

Félénk az, aki csendes, visszahúzódó, és nehezen nyílik meg társaságban. Introvertált az, akit feltölt az egyedüllét, a túl nagy – vagy nem éppen minőségi – nyüzsgés viszont kimeríti. Utóbbiak nem félnek mások közelében lenni, tehát a viselkedésüket eleve nem negatív érzés irányítja, hanem az, hogy az átlagosnál jobban szeretnek magukban lenni.


2. „Szeretem a jó társaságot.”

Sok introvertált emberre igaz, hogy kiskorában elkönyveli magáról: nem jön ki valami jól másokkal. Aztán változik a helyzet, amikor rájön, hogy szereti ő a társaságot – csak nem mindegy, milyet. Szó sincs tehát anti- vagy aszociális jellemvonásokról. A határok viszont eltérnek, mert valakinek egy háromfős beszélgetés még éppen belefér, míg másnak egy zenei fesztivál is lehet jó.


3. „Nem vagyok sznob!”

A minőségi társaság nem azt jelenti, hogy az introvertáltak bizonyos társadalmi státusz alatt nem állnak szóba senkivel. Egyszerűen csak azzal tartják a kapcsolatot, akivel jólesik nekik, tehát adott a kölcsönös értelmi és érzelmi töltet. Válogatósak tehát, ám sznobnak semmiképpen sem lehet nevezni őket.


4. „Irigy vagyok néha a társaság középpontjára.”

Hangsúlyozzuk, hogy néha. Az extrovertáltak között akadnak olyanok, akiket csak úgy ismernek, hogy ők a társaság szíve-lelke. Könnyen teremtenek kapcsolatot, hamar megtalálják a közös hangot bárkivel. Na, az introvertáltak nem, így egy-két percre néha úrrá lesz rajtuk a gondolat, hogy „de jó lenne”.


5. „Sokat agyalok, olykor magamon.”

Az introvertált elméhez általában nagyon jó megfigyelőképesség társul. Befelé irányítva nem nehéz kitalálni, hová vezet ez: nem túlzás, hogy világmegváltó ötletekhez! Egy távolba révedő „intrót” tehát még véletlenül se zökkents ki felületes csicsergéssel vagy szívélyes hátba veregetéssel. Várd meg, amíg magától rád figyel!


Te is introvertált vagy?