5 baj, amit a szénsavas ásványvíz csinálhat

Europress

Nem csak az üdítő ludas! Sajnos a büfizésnél van sokkal rosszabb.

1. Tökreteheti a fogadat

A legtöbb ásványvíz pH-ja elég alacsony ahhoz, hogy hosszú távon roncsolja a fogzománcot – főleg akkor, ha naponta többször is iszod. Bár egyes vizek természetes ásványianyag-tartalma ezt valamelyest ellensúlyozza, máris kész a baj, ha például citromkarikával ízesíted az italt.

Ha mindenképp ilyet kívánsz, legalább főétkezéshez fogyaszd, mert akkor a fokozott nyáltermelés jobban semlegesíti a káros anyagokat.


2. Még szomjasabb lehetsz tőle

Mindenképpen figyelj oda a választott termék nátriumtartalmára! Ez ugyanis beleszámít a napi sóbeviteledbe, ami egyébként is jellemzően túl sok a nyugati étrend mellett.

Ha elkezded figyelni a címkéket, láthatod, hogy szélsőséges különbségek mutatkoznak e tekintetben. A túl sok nátrium az érfalak megkeményedése miatt növeli a vérnyomást.


3. Gyomorégést okozhat

A kellemetlen érzést akkor tapasztalhatod, amikor valamiért nem tud rendesen működni a nyelőcső és a gyomor határán lévő záróizom. A visszaáramló savas anyagok akár a hangszálaidban és a fogadban is kárt tehetnek, ha nem vigyázol. A szénsav sajnos megnehezíti a záróizom munkáját, ami a büfizésből is látszik.


4. Puffaszthat

A szénsav lebomlásakor még több gáz keletkezik odabent, aminek sajnos – alul vagy felül –, de ki kell jönnie. Ez természetes dolog ugyan, ám társaságban mégiscsak kellemetlen lehet, ráadásul akár fájdalommal is járhat, főleg az arra érzékenyeknek.


5. Hizlalhat

Egyre divatosabbak az ízesített szénsavas ásványvizek, amelyek azért különösen veszélyesek, mert elképesztően egészségesnek tűnnek. Hiszen gyümölcs plusz víz egyenlő a karcsú alakkal, nem? Bár tényleg léteznek olyan italok, amik tényleg segítenek a fogyásban és a súlytartásban, mindig nézd meg a címkét, mert nagyon sok tele van cukorral!


Te gyakran iszol szénsavas ásványvizet?