6 tipp az egészségesebb kávézásért

P.B.A.

Ezeknek a tippeknek a betartásával sokkal nyugodtabb szívvel szürcsölheted majd a reggeli élénkítő italodat!

Az alábbi dolgokra kell figyelned, hogy a lehető legegészségesebb módon élvezhesd a kedvenc koffeines italodat:

1. Minőség

Keresd a következő szavakat: organikus, fair trade. A kávébab sokszor érintkezik növényvédő szerekkel és egyéb vegyi anyagokkal, ezért fontos odafigyelni, honnan származik.

2. Elkészítés

Több metódus is létezik a kávé lefőzésére, ezek közül pedig van, amit a szakértők inkább ajánlanak a többivel szemben. Például a "lecsöpögős" (vagy filteres) kávéfőző azért nem a legmegfelelőbb, mert műanyag, és hőre káros anyagok oldódhatnak ki belőle.

3. Időzítés

A szakértők szerint a legjobb idő a kávézásra délután 2 óra előtt, étkezés mellé. Lehet, hogy pont azért vannak alvási zavaraid, mert 2 óra után is kávézol, a koffein pedig sokáig a szervezetedben marad.

4. Párosítás

A legjobb, ha étkezés közben fogyasztasz kávét, semmiképp nem éhgyomorra, mert így egyenletesen tudja kifejteni a hatását. A legjobb, ha proteinben és szénhidrátban gazdag az az étel, amit mellé fogyasztasz. Sokan kávétejszínnel enyhítenek a kávé erősségén, ez viszont becsapja a szervezetet a zsírosság miatt, mert nem érzed magad éhesnek. Egyél tojást és mondjuk pirítóst reggelire, vagy ha nem vagy a reggeli étkezés híve, tejeskávét igyál, és egy kis gyümölcsöt fogyassz mellé.

5. Zsírégetés

A kávé segítheti a zsírégetést, serkenti az anyagcserét, és növeli a kortizol szintet a szervezetben. A kortizoltól energikusabbnak érezheted magad, ami erőt ad az edzéshez is. Éppen ezért fontos, hogy edzés előtt idd– persze ne közvetlenül, nehogy megfájduljon a hasad.

6. Méregtelenítés

A kávé természetes méregtelenítési folyamatokat indíthat be, például a máj kiváltó folyamatát is serkenti (ezért is használnak kávé kivonatot is a tényleges mérgezés esetén, többek között).