Az 5 legbiztonságosabb védekezési eszköz

Unsplash/Reproductive Health Supplies Coalition
JOY.hu

Meglehet, hogy a jó szex a világ legélvezetesebb dolga. Szexuális szabadság ide, vagy oda, az őrült vágy mellett gondoljunk a biztonságra is!

A “velem nem történhet meg”, mondat után mutatunk pár módszert, amivel tényleg elkerülheted a nemkívánatos terhességet és a nemi úton terjedő betegségeket.

Listavezető az óvszer

A legelterjedtebb védekezési mód világszerte a kondomhasználat. Az óvszerrôl elvileg a pasiknak kell gondoskodni, de ne bízd a véletlenre, te is tarts otthon pár darabot végszükség esetére. A gumióvszer egyik nagy előnye, hogy védelmet nyújt a szexuálisan átvihető betegségek és az AIDS ellen. Emellett, rendkívül sok ízben, színben, formában kaphatóak, így feldobhatod az estét egy világítós meglepetéssel is.

Fogamzásgátló tabletta

A fogamzásgátlás egyik legbiztonságosabb módszere a fogamzásgátló tabletta. Ezek a bogyók blokkolják a petefészek működését, így megakadályozzák, hogy ciklusonként petesejtérés legyen, valamint akadályozzák a méhnyálkahártya megvastagodását.

Sokan ódzkodnak a hormonális fogamzásgátlástól, mert félnek milyen hatással lesznek a szervezetükre. De nem kell aggódni a nőgyógyászati vizsgálat során, kiválasztják a számodra megfelelő hatóanyagú tablettát.

Fogamzásgátló injekció

Egyre többet hallhatunk a fogamzásgátló injekcióról. Hatékonysága megegyezik a tablettáéval, viszont sokkal kevesebb odafigyelést igényel. Az injekció hatása, időtartama lehet egy hónap, három hónap, fél év, valamint egy év.
Viszont tudományos kísérletekkel bebizonyulni látszik, hogy átlagosan 5!kg-ot híznak azok a nôk, akik ezt a fajta fogamzásgátlást választják. Emellett, az utolsó injekciót követően 6 hónapig nem tér vissza a fogamzó képesség, és olyan egyéb mellékhatásai ismertek, mint pecsételő vérzés vagy csontritkulás kockázatának növekedése.

Spirál

A szülész-nőgyógyász egy eszközt helyez fel a méhszájon keresztül a méh üregébe, amire különböző segédanyagokat visznek fel, amiknek hatása megakadályozza a megtermékenyített petesejt beágyazódását, valamint igencsak megnehezíti a „randit”, azaz a hímivarsejtek és a petesejt találkozását. Fontos, hogy a spirált csak azoknak a nőknek helyeznek fel, akik már túl vannak első gyermekük szülésén. Negatívuma, hogy a spirál mellett a nők könnyebben kaphatnak kismedencei gyulladást, előfordul, hogy a menstruációs ciklus, a vérzés mennyisége és időtartama megváltozik.

Hüvelygyűrű

A hormontartalmú átlátszó, rugalmas gyűrű, amit a hüvelybe kell felhelyezni. Nagy előnye, hogy ezt orvosi segítség nélkül te is megoldhatod és mivel a hüvelyben szívódik fel, így az emésztési problémák nem befolyásolják a működését. Mellette szól, hogy nem kell naponta odafigyelni a bevételére, mivel felhelyezés után három hétig nincs vele probléma. Hátránya mindössze annyi, hogy nem nyújt védelmet a szexuális úton terjedő betegségek ellen.