Hogy működik a teremtő gondolat? Tudj meg többet a vonzás törvényéről!

Joy.hu

A Titok megjelenése óta mindenki a vonzás törvényéről, gondolataink teremtő erejéről beszél. Ha kipróbáltad a gyakorlatban, tudhatod, hogy számos kérdés vetődik fel az emberben, miközben gondolataira összpontosít. Van azonban egy jó hírünk számodra: mindezekre most megérkezett a Válasz!

2009-ben Titok-lázban égett a világ. Megismerkedhettél a vonzás törvényével: ha gondolataidra összpontosítasz, legmerészebb álmaidat is megvalósíthatod. Sokszor azonban épp elméd korlátai szabnak határt vágyaid megvalósulásának.

Gondolatainkkal olyannyira azonosulunk, hogy olykor azok irányítanak minket ahelyett, hogy mi irányítanánk őket. Mi sem bizonyítja ezt jobban a következő példánál. Hat béka ült egy tavirózsán. Az egyik úgy dönt, hogy leugrik róla. Hányan maradnak? A legtöbben kapásból rávágják, hogy öten. Pedig nem is olyan biztos, hogy a hatodik leugrott a tavirózsáról, hiszen nem tette meg, csak gondolt rá. A felismerés, hogy gondolatainkat mennyire valóságnak hisszük, szinte rémisztő.

Szelektív gondolkodás

Tudtad, hogy agyunk másodpercenként négyszázmilliárd bit információt fogad be, de mindössze kétezret tudatosítunk? Az evolúció során kialakult egy tudattalan rendszer agyunkban, a RAS, amely aszerint szelektálja a befogadott információkat, hogy melyek a legszükségesebbek az életben maradásunkhoz. Emellett figyelmedet tudatosan is terelheted. Ha például terhes lennél, azt vennéd észre, hogy szinte mindenki áldott állapotban van körülötted. Ezért fontos, hogy gondolataid nagy részét megtanuld irányítani, hiszen ezzel azt vonzhatod be életedbe, amire szükséged van. Vagyis a beláthatatlan adatmennyiségből pont azt fogod kiszúrni, ami kihúz a csávából, vagy vágyaid irányába terel.

Formáld át az elméd!

Korábban a kutatók úgy hitték, hogy gyermekkorunkban javarészt kialakulnak azok az idegi kötések, amelyek tetteinket, jellemünket, gondolatainkat formálják. Napjainkban azonban bebizonyosodott, hogy ezek az idegi pályák idŐskorban épp úgy kialakíthatóak, mint gyermekkorban, csupán nyitottnak kell lennünk az újdonságokra, és tisztában lenni a sémával, amitől meg akarunk szabadulni. A Válasz című könyv szerzője 5 lépést javasol, amelyek révén megszabadulhatsz önkorlátozó tévhiteidtől:

1. Ábrándozz! Képzeld el, amit szeretnél. Éld át a vele járó érzelmeket, hiszen agyunk azokra a dolgokra jobban emlékszik, amelyekhez érzelmek is társulnak.

2. Mondj ki a vágyaddal kapcsolatos mondatokat, méghozzá jelen időben.

3. Hogy érzelmi kapcsolatod agyadban tudatosuljon, vágyaid tárgyához készíts valamilyen kézzel fogható dolgot. Vezess róla egy füzetet, írj fogalmazást, rajzolj!

4.Ébredéskor, délben és lefekvéskor meditálj! Lazulj el, figyelj légzésedre, és amikor úgy érzed, üres a fejed, tudatosítsd magadban, min szeretnél változtatni!

5. Tudatalattidat napközben is folyamatosan bombázhatod azzal, amit szeretnél. Nem kell mást tenned, mint kocogás, zenehallgatás vagy főzés közben elképzelned egy pillanatra, amire vágysz. Ez úgy rendezi ideghálózatodat, hogy magadhoz vonzd azt, amit szeretnél.

A teremtés koronája

A teremtés fázisában az utolsó szakasz a legnehezebb, mert ilyenkor úgy érezheted, hogy a vágyad csupán karnyújtásnyira van tőled, és a stressz miatt kicsúszhat kezed közül a folyamat. De erre is létezik megoldás.

- Amikor már a vonzás fázisában vagy, te magad is meghiúsíthatod a beteljesülést. Félelem lehet úrrá rajtad, úgy érezheted, elveszítheted azt, ami már majdnem a tiéd. Dühöt érezhetsz mással és magaddal szemben, ha úgy véled, valaki vagy valami akadályoz célod elérésében.
- A végrehajtás fázisában a helytelen beszéd is akadályozhatja célod megvalósulását. Biztos te is tapasztaltad, hogy olykor jobb, ha babonából nem beszélsz arról, amit szeretnél bevonzani életedbe. A kimondott szó ugyanis felhígíthatja a vonzás törvényének erejét.
- Mindig csak olyasmit kívánj, aminek teljes szívedből képes vagy örülni.
- Meditálj legalább napi 30 percet, mert ebben az elmeállapotban agyad kikapcsol, és működésbe hozza tudatalattid. Meditáció közben éld át a vágyaiddal járó pozitív érzéseket. Ügyelj arra, hogy tudatalattid csak a pozitív állításokat és a jelen időt ismeri, ezért úgy fogalmazd meg vágyadat, mintha már teljesült volna.
- Mindent, amit életedbe vonzol, törődéssel, szeretettel és tisztelettel fogadj!

Ego kontra bölcsesség

Hogy lehetséges, hogy a vonzás törvényét sikeresen alkalmazod, meg is kapod, amit kívántál, de nem egészen úgy, mintahogy szeretted volna?
A Titkon túl című könyv szerzője, Lisa Love spirituális pszichológus segít felismerni a szellem, a lélek, az elme, az érzelmek és a test finom kölcsönhatásából eredő folyamatokat. Szerinte a legtöbb félreteremtés mögött az áll, hogy vágyainkat nem szellemünk, hanem egónk diktálja, és eszerint szeretnénk életünkbe vonzani számos eseményt, ami aztán nagy gondba sodorhat minket. Bizony, néha azért hibázunk, mert egyszerűen nem tudunk jobbat. De a melléfogások is megtanítanak valamire: elválasztani egónk vágyait belső bölcs énünk szándékaitól.

Tudtad?

- Tudatos elméd agytömeged 17 százalékát teszi ki, tudattalanod pedig a maradék 83-at.
- Tudatos elmédben az idegi folyamatok sebessége csupán 200 km/h, míg a nem tudatos idegi folyamatok 150 000 km/h-val száguldanak az idegpályákon. Talán emiatt felel tudatos agyunk a múltról és a jövőről alkotott gondolatainkért, míg tudattalanunk számára nem létezik más, csak a jelen.
- A tudatos elme memóriája legfeljebb 20 másodpercre szól, tudattalanunk emlékezete viszont folyamatos.