Hollywood 5 legdrágább filmje! Vicces videókkal

Joy.hu

A világ legjobb állása híres amerikai színésznek lenni. Ezt a videókból is láthatod majd. Külön élvezetet jelenthet egy olyan mozi forgatásán részt venni, aminek a kasszájába tehervonatokkal hordják a pénzt. Az elmúlt évek legköltségesebb hollywoodi sikerprodukciói következnek.

Karib tenger kalózai - A világ végén 57 milliárd forint

És ebből mindössze 3,5 milliárd forint volt Johnny Depp gázsija. Szinte elhanyagolható a többi költséghez képest. Kosztümös film - szinte minden ruhát és díszletdarabot külön megterveztek és megvarrtak/felépítettek. Még akkor is, ha sok mindent később, számítógéppel adtak hozzá. 40 speciális díszletelemet építettek fel a film forgatásához, többek között egy 25x40 méteres medencét. Mivel nem sokat tudunk az 1700-as évekbeli Szingapúrról, ezért az alkotók kínai és maláj épületeket, díszítést használtak a város felépítésekor. 70 napon keresztül forgattak Kalifornia partjainál. A vihar jeleneteket egy hangárban vették fel, ahol a stáb tagjai kénytelen voltak vízálló ruhát viselni a jelmezeik alatt, mert a fertőzésveszély miatt fagyos vízben, hidegben forgattak.

Miután mindennel elkészültek, további öt hónapot vett igénybe a speciális effektek, a számítógépes animációk kidolgozása.

Narnia Krónikája Caspian herceg - 44 milliárd forint

Rengeteg furcsa, mesebeli lény között, egy fiktív középkorban harcol négy bátor gyerek az igazságért, a jó győzelméért. Ez sem az első utcasarkon leforgatható mozi.

Nyolc hónapon keresztül kutattak a készítők világszerte a tökéletes helyszín után. Szóba került Kína és Argentína is, végül Új Zéland, Csehország, Szlovénia és Lengyelország mellett döntöttek. A rendező úgy érezte, hogy az első részben túl sokszor hívták segítségül a számítógépes technikákat, ezért a 65 méteres kastélyt megépítette, hogy még élethűbbek legyenek a felvételek. Az emlékezetes csatajelenetet a fa hídnál, nem messze tőlünk, Szlovéniában a Soca folyó völgyében vették fel. Mivel ehhez rengeteg növényt, főleg fát vágtak ki a környező erdőkből, kénytelenek voltak újratelepíteni egy egész erdőt a forgatás után. 18 ezer növényt ültettek újra.

Harry Potter és a félvér herceg - 48 milliárd forint

A varázslótörténet ötödik része az eddigieknél még több számítógépes animációt tartalmaz. Rengeteget forgattak a színészek kék háttér előtt. Ettől függetlenül a film hossza és változatos helyszínei miatt, illetve a magas elvárások végett, sem időt, sem pénzt nem sajnáltak arra, hogy még magasabb színvonalú filmet készítsenek. Az éjszaka forgatott jelenetek közül az egyiket egy kis falucskában, Lacockban vették fel délután öttől hajnal öt óráig. A helyieket megkérték, hogy a forgatás alatt maradjanak a házban és húzzák be a sötétítő függönyeiket erre az időszakra. Így született meg a kihalt, csendes utca hangulat.

Pókember 3 - 50 milliárd forint

Még szerencse, hogy a Cleveleand városa ingyen biztosított lehetőséget a forgatásra a város központjában. (Képzeld, ha még azért is pénzt kérnek...) Emellett forgattak Los Angelesben és New Yorkban. Ebben a moziban kétség kívül a vizuális effektek kerültek a legtöbbe. Kétszáz fős programozó gárdát toboroztak arra, hogy egy teljesen új számítógépes programot írjanak ahhoz, hogy Pókember minél élethűbben mozogjon az épületek között repülve, mégis emlékeztessen a képregény hangulatához.

Avatar - 45 milliárd forint

A rendező, James Cameron mondta a filmről: Ez tökéletes kombinációja a hagyományos filmforgatás a számítógép generált világ megalkotása között. Hogy értette ezt? A színészek a film minden egyes részét eljátszották, miközben több száz kamera figyelte a mozdulataikat, beleértve az arcizmaik legkisebb rándulását is. Ezt követően „másolták” rájuk az idegen lények bőrét és vetítették mögéjük a hátteret. A film főszereplője, Sigourney Weaver azt mondta: visszatértünk a színészmesterség alapjaihoz, amikor kiállunk a színpadra díszletek, eszközök nélkül, és képzelőerőnk segítségével megalkotunk egy egész világot, amit aztán a közönség számára is láthatóvá válik.

Cameron 10 éve dolgozik ezen a különleges filmforgatási technikán. Azt mondta, hogy végeredményben egy digitális jelmezt ad a színészekre, ahelyett, hogy órákon át dolgoznának rajtuk maszkmesterek és öltöztetők. Azonban így is több, mint ezer ember dolgozott a filmen. A színészeknek meg kellett tanulniuk bánni az íjjal, lőfegyverekkel, lovakkal, oktatók segítségével gyakorolták a kézitusát. Az igazi színészi munka soha nem fog eltűnni a folyamatosan fejlődő filmtechnikák közepette, csak átalakul. Cameron az Avatarral egy új világot nyitott meg a számunkra.